
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
| Thickness | 0.33 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 24559
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00436 | $0.04360 |
| 50 | $0.00405 | $0.20250 |
| 100 | $0.00376 | $0.37600 |
| 500 | $0.00248 | $1.24000 |
| 1000 | $0.00210 | $2.10000 |
| 3000 | $0.00178 | $5.34000 |
| 5000 | $0.00151 | $7.55000 |
| 10000 | $0.00128 | $12.80000 |
